Drukarki kart plastikowych – Zebra vs. Evolis

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, skąd bierze się większość kart plastikowych, z których tak często korzystamy w dzisiejszych czasach – bankomatowych, rabatowych, kredytowych czy też potwierdzających uprawnienia dostępu? Dlaczego cześć jest zadrukowana tylko z jednej strony, a inne zawierają treść po obydwu? To proste! Drukarki kart plastikowych, bo tak nazywają się urządzenia wykorzystywane do wykonywania tych zadań, mają różne funkcje. W związku z tym, jeżeli kiedyś przyjdzie nam do głowy, żeby kupić takie rozwiązanie technologiczne, warto wiedzieć więcej na temat modeli, które są produkowane przez uznane marki – Zebra oraz Evolis.

Jakie funkcje drukarki kart plastikowych są istotne?

Zanim zamówimy drukarkę kart plastikowych, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujemy od takiego urządzenia? Przykładowo: jeżeli zależy nam na tym, aby wydawać karty zawierające informacje po obydwu stronach, niezbędny będzie model, który posiada taką funkcjonalność. Warto również zwrócić uwagę na inne parametry, m.in. szybkość pracy, tryb druku (monochromatyczny, kolorowy), rozdzielczość (minimum 300 dpi) czy też obsługiwane interfejsy komunikacyjne (do współpracy z innymi urządzeniami, np. komputerem lub terminalem komputerowym). Ponadto, ważną cechą poszczególnych modeli jest opcja programowania wystawionych kart plastikowych bądź możliwość umieszczenia hologramu.

Urządzenia marki Zebra

Marka Zebra wielu osobom kojarzy się z niezawodnymi drukarkami etykiet – zarówno biurowymi, jak i półprzemysłowymi oraz przemysłowymi. Jednakże, producent ten zajmuje się także dostarczaniem nowoczesnych urządzeń do wystawiania kart plastikowych. Obecnie Zebra dostarcza na rynek 4 modele: ZXP 1, ZXP 3, ZXP 7 oraz ZXP 8. Każde z tych urządzeń jest bogato wyposażone i doskonale sprawdza się przy wykonywaniu obowiązków. Model ZXP 1 jest rozwiązaniem standardowym, ZXP 3 oraz ZXP zapewniają błyskawiczne wystawianie kart plastikowych, zaś ZXP 8 oferuje wydruk retransferowy o wysokiej jakości. Z pośród wymienionych tutaj urządzeń, jedynie to podstawowe nie posiada opcji programowania.

Zaletą drukarek marki Zebra jest to, że doskonale współpracują z innymi elementami systemu. Wszystko za sprawą wykorzystania popularnych standardów komunikacji – USB, Ethernet czy też Wi-Fi – obsługiwanych także przez większość komputerów stacjonarnych, laptopów oraz terminali komputerowych. Ponadto, każdy ze wspomnianych tutaj modeli można wyposażyć w wiele dodatkowych rozszerzeń.

Więcej: www.pckf.pl/drukarki-kart-plastikowych/zebra

Urządzenia marki Evolis

Evolis to marka kojarzona przez nieco mniejsze grono osób (w porównaniu do Zebra), lecz my polecamy Wam zapoznanie się z jej produktami. Cechą, która już na pierwszy rzut oka wyróżnia drukarki kart plastikowych tego producenta, jest nietuzinkowy design. Wystarczy spojrzeć chociażby na model Zenius. Urządzenie tego typu na pewno stanie się wizytówką przedsiębiorstwa, w którym zostanie wdrożone. Czy jednak drukarki dostarczane przez Evolis prezentują się równie dobrze pod względem parametrów oraz funkcji? Odpowiedzmy na to pytanie, analizując możliwości wspomnianego już modelu.

Zenius jest urządzeniem, które znajdzie zastosowanie przy wydruku małych nakładów kart dostępu, lojalnościowych czy też identyfikatorów. Mogłoby się więc wydawać, że to podstawowe rozwiązanie technologiczne. Niemniej, Zenius można rozbudować o koder kart magnetycznych, stację elektronicznych kart stykowych lub koder elektronicznych kart zbliżeniowych. Do atutów tego urządzenia nalezą także: wydruk monochromatyczny bądź kolorowy w standardzie „edge to edge” (od krawędzi do krawędzi), szybka praca oraz prosta instalacja materiałów eksploatacyjnych.

Jeśli zależy nam na bardziej zaawansowanym rozwiązaniu, w ofercie Evolis także znajdziemy coś dla siebie. Mowa o modelu Primacy. Wspomniane urządzenie pozwala na dwustronne drukowanie kart plastikowych (opcja), posiada innowacyjny podajnik i odbiornik, jak również zapewnia niski poziom hałasu (48 dB) podczas wykonywania obowiązków.

Więcej: www.pckf.pl/drukarki-kart-plastikowych/evolis

1 thought on “Drukarki kart plastikowych – Zebra vs. Evolis

  1. ale trzeba przyznać, że evoliski mają naprawdę międzygalaktyczny wygląd 😀 a poza tym to fajne urządzenia, sam korzystam z modelu Evolis Zenius i mogę spokojnie polecić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA: *