Kasy fiskalne mogą być przyjazne w użyciu!

Kasa fiskalna Posnet Revo

Pierwsze, co „rzuca się w oczy”, to fakt, że najczęściej korzystamy z urządzeń fiskalnych, ponieważ wymaga tego prawo. W końcu są one potrzebne do prawidłowego rejestrowania obrotu. Konkretna kasa powinna spełniać wymagania stawiane przez prowadzone przedsiębiorstwo – to także oczywiste. No dobrze, a co z naszymi potrzebami? Niekiedy użytkownicy zapominają, że mogą również uzyskać technologię, która będzie prosta i wygodna w obsłudze, a przez to zapewni stały komfort pracy. Dlatego dziś o rozwiązaniach pozwalających uzyskać ten efekt.

Dla działalności mobilnych

Być może kwestie takie, jak wymiary kasy fiskalnej, są w tym wypadku oczywiste, ale dzisiejszy rynek technologii sprzedaży oferuje wiele różnych rozwiązań dla działalności mobilnych. To, na co powinniśmy zwrócić uwagę we wspomnianej sytuacji biznesowej, to: wielkość i waga urządzenia, jego ergonomia oraz wytrzymałość. Modele cechujące się poręczną sylwetką, niedużą masą i konstrukcją mieszczącą się w kieszeni kurtki bądź w specjalnym pokrowcu – zwyczajnie zagwarantują nam komfort podczas pracy w terenie oraz transportowania danej kasy, niwelując przy tym obawy o ich kondycję. Dodatkowymi „wygodami” staną się: wydajna bateria oraz opcja zasilania przy użyciu instalacji samochodowej.

Kopia paragonów w formie elektronicznej

W kontekście obecnego poziomu zaawansowania technologii sprzedaży, a także wygody pracy czy wykonywania fiskalnych obowiązków – rozwiązanie to posiada wiele zalet. Do tego stopnia, że prawdopodobnie już niedługo kopia elektroniczna będzie w urządzeniach rejestrujących standardem, oczywistością. Po pierwsze – ten sposób archiwizacji kopii paragonów oznacza koniec z gromadzeniem mnóstwa papierowych wydruków. Po drugie – dokumentację w postaci cyfrowej można szybko i łatwo przenieść na komputer, przeglądać o porządkować. Po trzecie – jesteśmy w stanie dodatkowo zabezpieczyć dane, umieszczając je na innych nośnikach (płycie DVD, pendrivie). A na domiar tego – elektroniczna kopia paragonów obniża koszty związane z materiałami eksploatacyjnymi (urządzenie fiskalne korzysta tylko z jednej rolki papieru termicznego).

Przyciski funkcyjne na klawiaturze

Taki element, jak klawiatura – wszystko jedno, czy mówimy o tradycyjnej, membranowej (dodatkowo odpornej na zalania), czy wyświetlającej się na ekranie dotykowym – nieodzownie wiąże się z obsługą kasy fiskalnej. Oczywiste jest, że poziom rozbudowania panelu sterowania, ale przy tym i jego przejrzystość oraz intuicyjność, w znacznym stopniu wpłyną na sam przebieg sprzedaży. Tak więc, dla przyspieszenia i ułatwienia wielu transakcji, zdecydowana większość przyjaznych w użyciu kas posiada tzw. przyciski funkcyjne. Do czego one służą? Umożliwiają zaprogramowanie własnych skrótów klawiszowych oraz przypisanie ich konkretnym towarom lub usługom bądź funkcjom kasy. Dzięki temu np. wprowadzanie do urządzenia popularnych produktów czy wykonywanie raportów fiskalnych jest jeszcze prostsze.

Różne interfejsy komunikacyjne

Choć kasa rejestrująca to technologia samowystarczalna (nie potrzebuje innych elementów do prawidłowego funkcjonowania), najczęściej współpracuje z różnymi urządzeniami peryferyjnymi. Jest tak dzięki umieszczonym w niej portom komunikacyjnym, np. typu USB, RS232 czy PS2. Im więcej i różnych złącz posiada dana kasa, tym więcej odmiennych elementów systemu sprzedaży może ona obsłużyć – mowa tu o wagach elektronicznych, skanerach kodów kreskowych, terminalach płatniczych, drukarkach zamówień czy nawet szufladach na pieniądze. Dodatkowo, taki interfejs jak Ethernet pozwala zintegrować urządzenie fiskalne z siecią komputerową LAN i uzyskać w ten sposób bardzo szybką i stabilną drogę transmisji danych. Warto też wspomnieć o modułach Bluetooth czy WiFi, na których instalacje pozwalają określone modele kas. Te właśnie umożliwiają bezprzewodową komunikację pomiędzy różnymi technologiami sprzedaży.

1 thought on “Kasy fiskalne mogą być przyjazne w użyciu!

  1. kopia elektroniczna niedługo będzie standardem 😛 ale dzięki producentom kas za przyciski funkcyjne w klawiaturze! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA: *