Najważniejsze parametry i funkcje drukarki fiskalnej Elzab Zeta

Drukarka fiskalna Elzab Zeta

Model Zeta to obecnie jedna z najtańszych drukarek fiskalnych, które są produkowane przez Elzab. Mogłoby się więc wydawać, że wspomniane urządzenie rejestrujące nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ale to tylko pozory. W drukarce Elzab Zeta znajdziemy szereg zaawansowanych rozwiązań, które wpływają bardzo korzystnie na wygodę i szybkość pracy. O jakie funkcjonalności i parametry techniczne chodzi? Dowiecie się tego z dzisiejszego wpisu.

Mała drukarka z kopią elektroniczną

Współcześnie doszliśmy już do takiego momentu, że zdecydowana większość drukarek fiskalnych posiada moduły kopii elektronicznej. Popularność tego rozwiązania technologicznego nie powinna chyba nikogo dziwić. Można wręcz zaryzykować tezę, że z obecnością wspomnianego modułu wiążą się same korzyści. I widać to doskonale na przykładzie drukarki Elzab Zeta. Pomimo tego, iż jest to małe urządzenie fiskalne, można w nim stosować rolki papieru termicznego o maksymalnej długości 60 m. Ponadto, przechowywanie kopii paragonów nie wymaga składowania wydrukowanych dokumentów. Wszystkie dane są bowiem zapisywane na cyfrowym nośniku – karcie pamięci microSD. Poza tym, kopię elektroniczną można dodatkowo zabezpieczyć, umieszczając ją np. na dysku twardym firmowego komputera.

Obsługa 300 000 pozycji towarowych

Cechą charakterystyczną wszystkich drukarek rejestrujących jest to, że mogą one obsługiwać wiele produktów oraz usług. A Elzab Zeta wyróżnia się tutaj w sposób szczególny. Wspomniane urządzenie może bowiem współpracować nawet z 300 000 PLU! W rezultacie, na ten model mogą się zdecydować nawet przedsiębiorstwa, które oferują swoim klientom bardzo rozbudowany asortyment. Dodatkowym atutem jest zaś to, iż drukarka wystawia paragony fiskalne z długimi nazwami produktów bądź usług – do 42 znaków. Innymi słowy, z Elzab Zeta precyzyjna identyfikacja wszystkich elementów asortymentu to żadne wyzwanie.

Różne interfejsy i protokoły komunikacyjne

Skoro omówiliśmy już obsługę firmowej oferty, warto też napisać o tym, jak model Zeta sprawdza się podczas pracy w systemie sprzedaży. Tym bardziej, że drukarka fiskalna marki Elzab również w tym przypadku ma się czym pochwalić. Istotne jest na pewno to, iż urządzenie zostało wyposażone w 2 popularne, różne interfejsy komunikacyjne – RS-232 oraz USB. Dzięki temu użytkownik może zdecydować, przy zastosowaniu którego złącza dojdzie do wymiany danych z komputerem lub terminalem komputerowym. Co więcej, do modelu Zeta można podłączyć szufladę na pieniądze (poprzez złącze zasilania).

Nie zapominajmy o tym, że drukarka fiskalna musi współpracować nie tylko z jednostką centralną, ale także z oprogramowaniem sprzedażowym lub handlowo-magazynowym. To właśnie we wspomnianym narzędziu informatycznym zostaną zdefiniowane wszystkie produkty oraz usługi. Natomiast Elzab Zeta wyróżnia się tym, że posiada aż 3 różne protokoły komunikacyjne. W rezultacie, drukarka jest kompatybilna ze zdecydowaną większością programów sprzedażowych dla firm, które są obecnie oferowane na krajowym rynku.

1 thought on “Najważniejsze parametry i funkcje drukarki fiskalnej Elzab Zeta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *