Ciekawy zestaw sprzedażowy dla punktów gastronomicznych

Prowadzenie sprzedaży w punkcie gastronomicznym to nie lada wyzwanie. Wiele zależy zarówno od personelu, jak i urządzeń elektronicznych wykorzystywanych w pubie lub restauracji. O ile na pierwszą kwestię nie mamy za bardzo wpływu, o tyle w drugim przypadku możemy Wam zaprezentować ciekawą propozycję. Mianowicie: rozwiązanie technologiczne dla gastronomii, które składa się z drukarki fiskalnej Elzab Zeta, terminala komputerowego Elzab P20 oraz oprogramowania FoodSoft ePOS. Na co konkretnie będzie mógł liczyć przedsiębiorca, jeśli zdecyduje się na wdrożenie takiego systemu? Sprawdźmy to, omawiając każdy z wspomnianych elementów.

Kompaktowa drukarka fiskalna z wolnostojącym ekranem

Zacznijmy od tego, co widać na pierwszy rzut oka – Zeta to jedna z najmniejszych drukarek stacjonarnych na polskim rynku. Gabarytami nie odbiega wręcz od niektórych urządzeń mobilnych. W związku z tym, wybierając tę drukarkę fiskalną marki Elzab, zyskamy gwarancję, że nie zajmie ona zbyt wiele miejsca na stanowisku pracy. Niemniej, warto jednak odpowiedzieć na pytanie, czy ta „kompaktowość” nie oznacza braku jakiś funkcji lub konieczności rezygnacji z wysokich parametrów użytkowych?

Elzab Zeta została wyposażona w moduł elektronicznej kopii paragonów. Dzięki temu pozwala na archiwizowanie istotnej dokumentacji w formie cyfrowej, tzn. na karcie pamięci microSD. Korzyści z tego płynące trudno przecenić. Wystarczy wspomnieć, że właściciel tego modelu nie musi przechowywać kopii paragonów w formie papierowej, co bywa kłopotliwe, jak również ma możliwość dodatkowego zabezpieczenia danych – można je zgrać na inny nośnik, np. płytę DVD lub pendrive’a.

Wśród wielu funkcjonalności Elzab Zeta warto wymienić jeszcze 2 cechy. Po pierwsze, urządzenie może współpracować z olbrzymią bazą towarową – do 350 000 PLU – którą zdefiniujemy wcześniej w oprogramowaniu komputerowym do zarządzania sprzedażą. Po drugie, drukarka jest dostępna w wariancie z dodatkowym, wolnostojącym wyświetlaczem. Drugi ekran pozwoli chociażby na skuteczne informowanie klientów o przebiegu transakcji.

Więcej: www.pckf.pl/drukarki-fiskalne/elzab/zeta

Wydajny i solidnie wykonany terminal komputerowy

Dlaczego często można usłyszeć, że terminal komputerowy, obok drukarki fiskalnej i oprogramowania, jest kluczowym elementem systemu sprzedaży? Ponieważ właśnie za pomocą tego urządzenia można nadzorować wszystkie poczynania w firmie. Nie inaczej będzie w przypadku rozwiązania technologicznego dla gastronomii. To do terminala komputerowego należy podłączyć wszystkie pozostałe elementy systemu. Aby było to możliwe, urządzenie powinno posiadać różnorodne interfejsy komunikacyjne. Tak jest w przypadku modelu P20.

Terminal komputerowy marki Elzab został wyposażony w wiele portów: 4 x RS-232, 6 x USB, 1 x Ethernet, 1 x VGA oraz 2 x PS/2. Jak widać, wybór odpowiednich interfejsów komunikacyjnych do wymiany danych nie będzie żadnym problemem. Co więcej, Elzab P20 może się pochwalić wyjątkowo wydajnymi podzespołami. Terminal posiada m.in. nowoczesny procesor marki Intel oraz dysk twardy o pojemności 320 GB. A na tym zalety tego urządzenia się nie kończą.

W modelu P20 zastosowano obszerny i intuicyjny w obsłudze panel dotykowy o wielkości 15”. Dzięki temu obsługiwanie zainstalowanych aplikacji jest wyjątkowo proste i przyjemne. Urządzenie może się również pochwalić solidną, elegancką i szczelną konstrukcją. Doskonale zniesie więc trudy pracy w restauracji lub barze.

Więcej: www.pckf.pl/terminale-komputerowe/elzab/p20

Zaawansowane oprogramowanie dla gastronomii

FoodSoft ePOS słynie między innymi z tego, że jest rozbudowanym narzędziem informatycznym do zarządzania gastronomią. Z drugiej strony jednak, program nie jest skomplikowany w obsłudze i po odpowiednim szkoleniu korzystanie z jego funkcji staje się proste oraz skuteczne. Co konkretnie można robić przy pomocy FoodSoft ePOS? Oprogramowanie pozwala na wykonywanie wszelkich obowiązków związanych z praca kelnerską, jak również na analizowanie i kontrolowanie poczynań pracowników (moduł ePos.Boss). Dodatkowo, program oferuje: przekazywanie zamówień pomiędzy kelnerami, automatyczne informowanie kuchni, zawieszanie rachunków, poprawianie zleceń, odwzorowanie układu stolików na sali, realizowanie zamówień na odległość czy też zarządzanie magazynem oraz dostawami. Funkcje FoodSoft ePOS można by wymieniać jeszcze długo.

Więcej: www.pckf.pl/programy-dla-firm/foodsoft/epos

Inne urządzenia, których można używać w restauracji

Powyżej przedstawiliśmy 3 podstawowe elementy systemu sprzedaży, który sprawdzi się w wielu lokalach gastronomicznych. Nie oznacza to jednak, że całe rozwiązanie systemowe nie może zawierać w sobie dodatkowych ogniw. Urządzeniami peryferyjnymi, które z pewnością wpłyną na automatyzację pracy w restauracji lub barze, są: drukarka paragonowa (wystawianie zamówień dla kuchni), czytnik kodów kreskowych, szuflada na pieniądze. Ponadto, jeżeli planujemy oferować naszym klientom dania w cenie liczonej wg ciężaru tego, co się znajdzie na talerzu, dobrym pomysłem będzie zakup wagi elektronicznej z funkcją tarowania.

4 thoughts on “Ciekawy zestaw sprzedażowy dla punktów gastronomicznych

  1. bardzo lubię zetę, obsługa pojemnej bazy, szybki wydruk, elektroniczna kopia no i w dodatku to taka kostka, która naprawdę łatwo odnajduje się na niedużym stanowisku kasowym. osobiście mogę ją polecić, choć nie zajmuję się gastronomią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA: *