Czym cechują się elektroniczne wagi etykietujące?

Biorąc pod uwagę cały rynek technologii sprzedaży, obecne na nim wagi elektroniczne można chyba uznać za jedne z najbardziej zróżnicowanych i wszechstronnych urządzeń. Jest tak, gdyż oprócz najprostszych modeli, służących jedynie do wykonywania pomiarów masy produktów, w ofercie polskich dystrybutorów znajdują się także te o rozbudowanej funkcjonalności. Dotyczy to w szczególności współczesnych wag etykietujących.

Różne zakresy ważenia

Funkcjonalność ta nie dotyczy jedynie elektronicznych wag etykietujących. Niemniej, warto ją omówić w pierwszej kolejności. Mowa oczywiście o różnych zakresach ważenia, które są oferowane przez omawiane tutaj urządzenia. W większości przypadków wagi etykietujące są bowiem modelami dwuzakresowymi. W praktyce oznacza to, że oferują one wykonywanie pomiarów masy w różnych trybach, np. do 6 i do 15 kg. Ponadto, niektóre wagi tego typu zapewniają także wybór wariantu zakresów ważenia. Dzięki temu można dużo łatwiej dostosować urządzenie do potrzeb konkretnej działalności gospodarczej.

Mechanizmy termiczne do wystawiania etykiet

Przykładowa waga etykietująca

To zdecydowanie cecha charakterystyczna każdej wagi etykietującej. Urządzenie tego typu wyróżnia się bowiem tym, że posiada mechanizm drukujący. Technologia ta sprawdza się zwłaszcza przy wystawianiu etykiet. Na wydrukach z wagi można wtedy umieszczać informacje o produktach – nazwy, ceny za kilogram, kwoty do zapłaty czy wręcz dłuższy opis i skład poszczególnych elementów asortymentu.

Warto podkreślić, że w wagach etykietujących stosuje się najczęściej mechanizmy termiczne. Co za tym idzie, w urządzeniach tego typu wystarczy wymieniać jedynie rolki z etykietami. Ponadto, instalacja wspomnianego materiału eksploatacyjnego jest zazwyczaj uproszczona i nie sprawia problemów nawet początkującym użytkownikom.

Wymiana danych z resztą systemu

Wagi elektroniczne, może z wyjątkiem z platformowych, rzadko kiedy działają w firmach samodzielnie. Zdecydowanie częściej stanowią jeden z elementów mniejszego lub większego rozwiązania systemowego. W związku z tym, niezbędnym ogniwem wagi elektronicznej, także tej w odmianie etykietującej, są interfejsy komunikacyjne. Wspomniany parametr będzie oczywiście zawsze uzależniony od możliwości konkretnego modelu.

Standardowymi portami, obecnymi zazwyczaj w wagach etykietujących, są złącza RS-232 oraz USB. Natomiast bardziej zaawansowane technologicznie modele oferują również pracę w sieci LAN – przy użyciu interfejsu komunikacyjnego Ethernet. Ogólnie można o tym napisać, że omawiane urządzenia naprawdę dobrze radzą sobie podczas współpracy z komputerami lub terminalami komputerowymi oraz oprogramowaniem dla firmy.

Wagi etykietujące z ekranami dotykowymi

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o najnowocześniejszych wagach etykietujących. Chodzi oczywiście o te modele, które są wyposażone nie tylko w mechanizmy termiczne, ale także w ekrany dotykowe. Rozwiązanie tego typu wpływa na komfort wykonywania obowiązków oraz zwiększa prestiż przedsiębiorstwa. Co więcej, multimedialne wagi etykietujące, bo tak często nazywa się te urządzenia, pozwalają zazwyczaj na skuteczne zdefiniowanie dużej bazy PLU.

1 thought on “Czym cechują się elektroniczne wagi etykietujące?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA: *