Kasy online do pracy mobilnej – na które modele warto zwrócić uwagę?

Novitus Nano Online - mobilna kasa rejestrująca

Odkąd pojawił się nowy system fiskalizacji, uwagę przedsiębiorców skupiły urządzenia rejestrujące online. I nie ma się czemu dziwić. Część z tych osób musi zaopatrzyć się w nową technologię ze względu na obligujące ich do tego przepisy. Część zdecyduje się na modele online, bo tylko tak będzie mogła skorzystać z ustawowej ulgi. Jeszcze inni, idąc z duchem czasów, postanowią zainwestować w przyszłościowe rozwiązania, oferujące nieraz dodatkowe, atrakcyjne funkcjonalności. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń rejestrujących online. Wśród nich są także modele idealnie nadające się do prowadzenia działalności w trybie mobilnym. Jakie dokładnie?

Mobilne kasy fiskalne to zdecydowanie jedna z istotniejszych i charakterystycznych grup urządzeń rejestrujących. Dlatego w ofertach czołowych marek, związanych z technologiami sprzedaży, nie mogło zabraknąć podobnych rozwiązań także jeśli chodzi o modele online. Niektóre z nich to popularne kasy, dostosowane do wymogów wchodzącego systemu fiskalizacji, inne zaś to całkowite nowości. Wszystkie poniższe przykłady stanowią jednak interesującą propozycję dla przedsiębiorcy, który szuka odpowiedniego urządzenia rejestrującego dla działalności mobilnej.

Model Farex Pro 300

Na pierwszy ogień idzie jedna ze stosunkowo tańszych, a zarazem funkcjonalnych i praktycznych kas fiskalnych. I to spod dość znanego szyldu, czyli Farex. Warto zaznaczyć, że w dzisiejszym naszym zestawieniu Pro 300 z pewnością wyróżnia się na tle innych przykładów pod jednym względem. Jeśli chodzi o kasy online, jest to zupełna nowość. Urządzenie charakteryzuje się niedużymi gabarytami, zgrabną sylwetką i całkiem eleganckim wzornictwem. Oczywiście – wygląd to nie wszystko. Farex Pro 300 pozwala na zaprogramowanie bazy towarowej, w której znajdzie się aż do 100 000 pozycji PLU, czy to produktów, czy też usług – w dodatku dokładnie opisanych. Poza czytelnymi wyświetlaczami, w kasie fiskalnej online znajdziemy również wygodną w obsłudze klawiaturę z przyciskami funkcyjnymi do samodzielnego zaprogramowania – i użycia do szybkiej sprzedaży konkretnych elementów oferty bądź łatwiejszego korzystania z ważnych funkcji urządzenia. Zdecydowanym atutem Pro 300 są również dostępne w tym modelu zróżnicowane standardy komunikacyjne. Kasa dysponuje takimi portami, jak RS-232 (3), PC oraz USB. Pozwoli to więc na wydajną i płynną współpracę modelu od Farex z różnymi urządzeniami peryferyjnymi.

Model Novitus Nano Online

Choć nowe kasy rejestrujące online nie bez powodu wydają się atrakcyjne, to jednak istniejące już modele – w odświeżonej wersji, dostosowanej do wymogów nowego systemu fiskalizacji – również warto wziąć pod uwagę. Tym bardziej, jeśli chodzi o urządzenia sprawdzone, cieszące się sporą popularnością i pochodzące od cenionej marki, takiej jak Novitus. Podobnie jest w przypadku modelu Nano Online (i poniższych). Z jednej strony oferuje dodatkowe funkcjonalności (w tym internetową komunikację z CRK), z drugiej zaś powstał w oparciu o wcześniejszą wersję, zachowując jej atuty. A tych, trzeba to przyznać, jest niemało. Poza niedużą, solidną i stylową z wyglądu konstrukcją, w Novitus Nano Online znajdziemy wydajny, prosty w obsłudze mechanizm drukujący (umieszczający na dokumentach np. NIP nabywcy czy logo firmy), różne interfejsy komunikacyjne (w tym Ethernet) oraz alfanumeryczną, intuicyjną w obsłudze klawiaturę, dodatkowo wytrzymałą na zanieczyszczenia czy przypadkowe zalanie. Warto dodać, że w tej kasie fiskalnej zaprogramujemy bazę towarową rzędu 20 000 PLU oraz skorzystamy z wymiennego akumulatora, zapewniającego możliwość długiej pracy urządzenia poza zasilaniem sieciowym.

Model Elzab K10 Online

Pora na kolejną, uznaną markę oraz kolejny, popularny model w wersji online. I to model nie byle jaki, bowiem odznaczający się ciekawymi rozwiązaniami w aspekcie konstrukcji i obsługi. Nieduża konstrukcja kasy K10 Online od Elzab zawiera się w nowoczesnej, atrakcyjnej wizualnie obudowie, a przy tym bardzo wytrzymałej, szczelnej i pokrytej powłoką antypoślizgowego elastomeru. Dzięki temu urządzenie pewnie leży w dłoniach czy też nie ślizga się, gdy znajduje się np. na sklepowej ladzie. A to nie wszystko. Kasa fiskalna, oprócz wyświetlacza dla klienta, posiada również obszerny, odporny na wilgoć i zarysowania ekran dotykowy, działający w kolorze i umożliwiający emitowanie kodów QR. Za sprawą tego rozwiązania obsługa Elzab K10 Online jest wygodna, prosta i przypomina użytkowanie współczesnych smartfonów. Co prawda dysponuje mniejszą bazą towarową (5 000 PLU), ale za to umożliwia współpracę z urządzeniami peryferyjnymi także w trybie bezprzewodowym (posiada Bluetooth, WiFi albo GPRS). Ponadto, tu również mamy do czynienia z wydajną baterią i szybkim mechanizmem termicznym. Istnieje też możliwość wzbogacenia modelu K10 Online o dodatkowe akcesoria, takie jak smycz, zapasowy akumulator, adapter szuflady kasowej, pokrowiec lub uchwyt montażowy do samochodu. Czyli elementy, które jeszcze bardziej zwiększą komfort pracy w terenie przy użyciu tej kasy mobilnej.

Model Posnet Mobile Online

Jeśli chodzi o przenośne, „nowe-znane” urządzenia rejestrujące, takie zestawienie nie mogłoby się obejść bez wspomnienia o modelu Mobile Online. Wśród wielu atrakcyjnych technologii sprzedaży, oferowanych przez cenioną markę Posnet, przywołane urządzenie wyróżnia się pod względem konstrukcyjnym. To wciąż najmniejsza kasa fiskalna, dostępna na polskim rynku. Na dowód tego należy wspomnieć, że jesteśmy w stanie ją przechowywać nawet w kieszeni kurtki, nie mówiąc już o damskiej torebce czy samochodowym schowku. Oprócz kompaktowej konstrukcji, eleganckiego designu i odporności na intensywną eksploatację (także przy częstym transporcie i pracy w terenie), Posnet Mobile Online zaoferuje długą pracę na zasilaniu akumulatorowym oraz opcję zastosowania ładowarki samochodowej. Kasa dysponuje mechanizmem termicznym zapewniającym łatwą instalację rolki papieru oraz umieszczającym na wydrukach logotyp działalności czy NIP nabywcy, a nawet graficzną reklamę. I choć model od Posnet umożliwia zaprogramowanie bazy towarowej rzędu 4 000 PLU, posiada też programowalne klawisze funkcyjne i korzystne standardy komunikacyjne – także do bezprzewodowej współpracy z urządzeniami peryferyjnymi.

1 thought on “Kasy online do pracy mobilnej – na które modele warto zwrócić uwagę?

  1. Mnie w sumie nie dotyczą takie urządzenia (pracuję stacjonarnie, na drukarce fiskalnej),ale gdybym się rozglądał za podobną technologią mobilną i miał wybrać któryś z powyższych modeli – pomimo atrakcji w stylu bardzo małych gabarytów czy ekranów dotykowych, wybrałbym jednak Nano. Dużo dobrego słyszałem o tym modelu, więc domyślam się, że i w wersji on-line okazałby się satysfakcjonujący.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *