Przenośne drukarki fiskalne to nie tylko komfort pracy

Cechy mobilnych drukarek fiskalnych

Małe urządzenia elektroniczne towarzyszą nam na każdym kroku. Najlepszym tego przykładem są dzisiejsze smartfony, z których korzystamy praktycznie wszyscy. Można nawet zaryzykować postawienie tezy, że miniaturyzacja różnych urządzeń jest czymś, czego obecnie pożąda wielu użytkowników. Nic więc dziwnego, iż również rynek technologii sprzedaży stara się dostosować do takich oczekiwań, oferując podatnikom m.in. mobilne drukarki fiskalne.

Niewielkie, ale wcale nie mało funkcjonalne!

Jakie cechy dzisiejszych urządzeń fiskalnych wpływają na to, że mamy do czynienia z funkcjonalnymi technologiami sprzedaży? Za takie rozwiązanie techniczne nadal uważana jest elektroniczna kopia paragonów. I co ciekawe, większość mobilnych drukarek rejestrujących posiada moduły, które umożliwia przechowywanie wspomnianych danych właśnie w formie cyfrowej – na karcie pamięci. Dzięki temu użytkownicy modeli przenośnych nie muszą składować takiej dokumentacji na zadrukowanych rolkach papieru termicznego. Ponadto, mogą w łatwy sposób wykonać backup kopii elektronicznej. W tym przypadku dane da się zapisać na innym nośniku lub dysku twardym komputera. A to zawsze daje większą gwarancję, że ważna dokumentacja firmowa zostanie lepiej zabezpieczona.

Także do pracy w systemie sprzedaży

Mobilna drukarka fiskalna, podobnie jak każde urządzenie rejestrującego tego typu, musi współpracować z jednostką centralną (komputerem, laptopem, terminalem komputerowym, tabletem), na której będzie zainstalowane oprogramowanie do zarządzania sprzedażą. I wbrew pozorom, przenośne modele wcale nie są pod tym względem ograniczone. Mobilne drukarki również obsługują różnorodne interfejsy i protokoły komunikacyjne, dzięki którym mogą płynnie funkcjonować w rozwiązaniach systemowych dla firm. Ponadto, urządzenia tego typu zapewniają współpracę z rozbudowaną bazą towarową PLU – zdefiniowaną wcześniej w oprogramowaniu komputerowym.

Kilka słów o konstrukcją drukarek mobilnych

Niewielkie gabaryty mobilnych drukarek fiskalnych są oczywistą oczywistością. Urządzenia tego typu są tak małe, że można je bez problemu przewozić lub przenosić. Niektóre przenośne modele zmieszczą się nawet do kieszeni! Warto także podkreślić, iż w przypadku tego rodzaju drukarek rejestrujących można liczyć na bardzo solidne wykonanie. Pisząc wprost, mobilne urządzenia posiadają wytrzymałe oraz uszczelnione konstrukcje. Dzięki temu bez problemu znoszą trudy intensywnej eksploatacji. Są również bardziej odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, np. wilgoci, pyłu czy kurzu.

1 thought on “Przenośne drukarki fiskalne to nie tylko komfort pracy

  1. W zupełności zgadzam się z tekstem – mobilne drukarki fiskalne to naprawdę solidne urządzenia! sam korzystam z modelu Posnet mobile hs ej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *